| AndraAndra112 a întrebat:

Am parul foarte subtire si am incercat toate modalitatile sa mi se ingrase spuneti-mi ce sa mai fac!

5 răspunsuri:
| VelaJohnny a răspuns:

Bucura-te ca e asa, de l-ai avea gras ca al meu ar trebui sa te speli odata la 2 zile ca sa fie okay.
Spala-te pe cap odata pe saptamana, apoi cel mai in masura sa te indrume e medicul (cred ca cel dermatolog big grin ) nu te baza pe informatii de pe net happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru VelaJohnny):

Ea se referea ca vrea firul " gras " / gros. laughing

| VelaJohnny a răspuns (pentru anonim_4396):

Is baiat, nu am cunostinte atat de vaste legate de subiecte de genu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai ce sa-i faci, parul e tesut mort. Daca te razi de multe ori ai putea sa ai o imbunatatire dar nu vad nici-o fata dispusa sa faca asta asa ca accepta-l asa cum e. Daca vrei sa ai mai mult volum poti sa folosesti samponul uscat Batiste, il gasesti in Sensiblu si costa vreo 25 lei. Absoarbe sebumul si da foarte mult volum, daca nu ai parul spalat si vrei sa pleci undeva il poti folosii si nu mai ai nici-o problema.

| MiriamElizabeth a răspuns:

Hei. Daca te referi ca ai firul de par subtire si iti doresti sa fie gros, este imposibil. Fiecare persoana are textura parului diferita.

Dar daca te referi la volum, iti doresti sa ai parul mai bogat si voluminos, atunci sunt cateva lucuri pe care le poti face. Totul incepe cu ceea ce mananci. Este important sa mananci produse care contin grasimi naturale, cele care sunt bune si sanatoase pentru tine ( peste, nuci, ulei de masline, etc. ). Un alt lucru pe care poti sa il faci este sa folosesti sampon si balsam care ajuta si ofera volum. Sau iti poti face masti pentru par cu ulei de cocos.

Si daca chiar iti doresti sa ai mai mult volum, poti incerca extensiile de par. Atat timp cat stii sa le folosesti corect si stii sa le ingrijesti, ele pot oferi mult volum parului fara a arata fals.

Succes happy