| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am parul ondulat.La umezeala se onduleazasad. Cum pot sa-l fac sa stea drept macar o zi? ca nu vrea sa stea. Se onduleaza la loc.Si nu vreau sa folosesc placa.Deoarece mi l-am ars destul.Multumesc

Răspuns Câştigător
| Dianaa94 a răspuns:

Da dar o sa ii creasca la loc rroxihee hee Stai linistta si eu in am ondulat spre cret ...si de indreptat ma indrept rar deoarece imi care si il ard ...deci cand il aranjez folosesc apa si un clestisor (prind bretonul).sau il las desfacut

5 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

Este un balsam fara spalare de la Avon care CICA indreapta parul fara sa folosesti parul, doar il usuci cu o perie pare si cu fheonul dar NU este buna. Si eu am parul ondulat si am incercat da pana nu il dai cu placa nu iese mai nimic. Incearca, dupa ce te speli sa piepteni parul cu un pieptene cu dintii rari si apoi sa il usuci cu o perie si cu fheonul. Alt ceva nu prea ai ce sa-l faci. Succes :*

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Lasă-l ondulat. Mie mi-ar fi placut sa-l am aşa, dar văd ca nimeni nu apreciază ce are. Oricum daca aşa e părul tău oricum ai face tot se va ondula cand se umezeşte. Poti în schimb sa te tunzi periuţă şi ai rezolvat problema.

| FunkySmile a răspuns:

Hi. Eu am parul creat sad. si e groaznic sad. Eu folosesc o masca de mar cu ulei de masline si avocado de la Dm si un balsam de par tot de la Dm care se da pe parul umed si nu necesita clatire. Dupa ce se usuva parul il indrept cu placa. SI pe urma dupa cateva ore se onduleaza putin, ca sincer parul foarte drept nu imi place, parca ar f gard, asa putin ondulate pare ca ar avea forma love struck. Stiu cum e toata faza cu placa fiindca si parul meu e distrus crying. Inainte foloseam placa in fiecare zi, acum o folosesc numai dupa ce fac baie love struck. Asa ca am mai rarot treaba cu placa iar parul sta ok love struck.
Peace kiss

| yournameplease a răspuns:

Deci poate o sa te socheze ce o sa iti spun eu acum. Am avut o minune de par ondulat si pentru ca ma atragea pe mine mai mult parul drept m-am folosit mult de tot de placa. Problema este ca nu mai am decat 2 fire in cap si alea 2 fire nu mai sunt ondulate si drepte. Si ma ofitc asa de tare pentru ca anul asta se poarta parul ondulat.

| ralucutsa_9367 a răspuns:

Buna! este o crema sau un spray care daca te dai cu el se indreapta da nu stiu unde se gasesc intreaba si tu la frizerie la coafor si intreaba de crema aia sau spray nu mai stiu exact da intreaba-le pe femeile alea de la coafor sau frizerie si vezi ca o sati zica de unde sa le cumperbig grineu vroiam sa-ti zic d placa da daca ai zis ca nu vrei sa-l mai arzi.in fine
succeshappybig grintongue funda?batting eyelashes