| IngerPazitorr a întrebat:

Am primit o rochie inflorata dar e prea simpla. As vrea sa mai adaug niste chestii la moda gen panglici etc. Si nu stiu ce sa ii fac pentru a o purta la vara. Ceva idei?

10 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Eu cred că mai bine ai încerca să o accesorizezi, să o porţi cu o curea în talie şi cu un colier argintiu sau auriu simplu, fără culori prea multe, lung. Dacă rochia are motive florale, înseamnă că are deja multe culori, nu cred că mai este necesar să îi mai adaugi alte detalii, s-ar putea să o încarci prea mult. Totuşi dacă vrei neapărat să îi mai adaugi ceva, ai putea încerca nişte dantelă, în jurul gâtului sau pe tiv, o dantelă albă sau crem, dacă rochia are o culoare albă sau dantelă neagră dacă are o culoare mai închisă. Anul asta se poarta si ţintele, dacă te caracterizează ai putea să îi lipeşti pe umeri câteva.

| casher a răspuns:

Picteaza sau deseneaza niste artifici pe ea sau scrieti numele pe ia! orice poti pune pe ea poti pune pisicute (poti pune doar de lea pictate sau desenate pe rochie) fa ce vrei folo se steti imaginatia! poti pune telefoane pe el cranium sau orice! ingerasi gandeste-te! chestii de fata poti pune niste fete pe rochie sau baieti! Folosesteti imaginatia poti pune scris de strada oorrrrrrrrcccceeee! nu dormi : Z_Z fa ceva la rochiea aia! deseneaza picteasa lipeste altipilduri! fa ce vrei asta e o lume libera fa ce vrei!

| IngerPazitorr explică (pentru casher):

Corectare: ia=ea
rochiea=rochiawinkingwinking

| casher a răspuns (pentru IngerPazitorr):

happywinking laughing I don't want to see tu nu poti face acltceva dacat ce ti-am zis! ( sunt un catelus micut!) ziii te-am ajutat? astept raspunsul pe 23 ianuarie!

| IngerPazitorr explică (pentru casher):

Adica tu imi dai termen de raspuns? =]]]

| IngerPazitorr explică:

Mai astept raspunsuri...

| membrunounou a răspuns:

Cumpara niste tinte de la mercerie si le poti pune pe rochie. Sau poti lua niste coliere frumoase de vara. Le poti gasi la mall, la H&M sau C&A chiar si la Leonardo sunt. Sau la Accesorize si Meli Melo Paris. Sau le poti purta cu o curea elastica sau normala cu niste printuri frumoase si cool de vara! mult succes! :*

| alexandrumih a răspuns:

Nu e rau ca te-ai gandit la o rochie inflorata pentru vara asta. E la moda!

Nu stiu cat de lunga este sau ce forma are, dar poti incerca o curea discreta, asortata.

Daca ai o masina de cusut la indemana, poti sa adaugi rochiei o banda de material in zona terminala, ca la rochia nr. 2 din acest articol: http://trenduri.com/rochii-la-moda-in-vara-lui-2013-rochii-inflorate/

Oricum, nu e prea grozav daca incerci sa te umpli de accesorii, in incercarea de a compensa simplitatea rochiei.

Mai bine simplu decat sorcova :)

| stefdiabolica a răspuns:

Buna! Ai putea sa-i adaugi o funda mai mica unde sunt bretelele si sa adaugi la flori putin sclipici.

| Veverita_Furnicuta_1985 a răspuns:

Da...Poti sa pui o curea cu tinte, o manusa ca a lu Hannah Montana...