| NaomyTommy a întrebat:

Am si eu o intrebare,cum pot sa dau burtica jos?
Am inceput sa fac abdomene dar a inceput sa ma doara gatul cand intorc capul, abdomenele am vazut pe net ca nu trebuie sa ma ridic de tot ci doar un pic insa ma doare gatul cred ca mi-am sucit un pic,
O alta cale de a da burtica jos mai stiti?

Dau funda :* :* :*

Răspuns Câştigător
| AdycuThebest a răspuns:

Cauta pe youtube tutoriale ..cum se fac corectwinking

| NaomyTommy explică (pentru AdycuThebest):

Am gasit dar nu pot sa le fac sper ca nu razi de mine

25 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai simplu este sa nu mai mananci multa paine sisa alergi cam 1-2 pe zi.asa a facut si sora mea si a reusit sa scape de ea, funda te rog

| AdycuThebest a răspuns:

Pai daca chiar vrei sa dai butica jos trebuie sa suporti durerea.winking..alta metoda incearca sa alergi zi de ziwinking

| NaomyTommy explică (pentru AdycuThebest):

Da dar cred ca nu le fac corecte

| anonim_4396 a răspuns (pentru NaomyTommy):

Cu "abdomene" arzi putina grasime, aceste exercitii sunt pentru muschii abdominali, si daca ai burtica, "patratelele" nu se vor vedea din cauza grasimii. Cea mai buna, rapida si usoara cale de a da burtica jos, este prin alergat, nu prin "abdomene", dar daca vrei sa iti dezvolti musculatura abdominala, atunci lucreaza-ti toate grupele de muschi, sa ai peste tot, nu doar la abdomen.
Ca sa scapi de burtica, alearga in fiecare seara vreo 15-30 minute, daca nu rezisti, scazi din minute sau alergi in reprize, dupa o perioada de timp iti creste rezistenta si poti alerga mai mult, dar sa nu alergi pana lesini sau pana aproape sa devii piele si os happy
Iti garantez ca pana in vara scapi de burtica. Esti tanara si plina de energie, sa nu spui ca nu ai timp, asa ca misca-ti funduletul la alergat.

| NaomyTommy explică (pentru anonim_4396):

Nici la alergat nu sunt buna, ultima oara am alergat sa prind autobuzul si cand am ajuns imi tremurau picioarele, nu sunt obisnuita cu astea si e greu cu sportul crying

| anonim_4396 a răspuns (pentru NaomyTommy):

Lenea-i mare, bat-o vina happy Nimeni nu iti cere sa castigi maratonul. Pai iti tremura picioarele din cauza ca muschii tai nu sunt obisnuiti cu efortul si sunt atrofiati, si probabil ai alergat rapid. Incepe cu o alergare usoara de cateva minute in fiecare zi, sau macar un minut pe zi, si incet, incet, incepi sa te obisnuiesti, rezistenta creste pe zi ce trece. Sa nu ramai deshidratata, este important sa bei apa suficienta in fiecare zi. Esti mult mai puternica atunci cand muschii tai sunt bine hidratati. Atat de putin trebuie sa faci pentru burtica ta. Nu stii - te invat, nu poti - te ajut, nu vrei - TE OBLIG!
Daca nici asa nu vrei, te iau in brate si fugim impreuna happy

| NaomyTommy explică (pentru anonim_4396):

Offf nu stiu ce sa zic ca ai dreptate happy

| laurthelegend a răspuns:

90% dintr-o dieta consta in alimentatie, deci ti-as recomanda sa mananci mai devreme seara si evita painea, dulciurile, fainoasele si chestiile grase.
Mai este un 10% care consta in sport, aici ti-as recomanda daca esti prea mica ca sa mergi la sala sa iti rogi parintii sa te inscrie la un sport pentru fete:handbal, volei, tenis de masa, tenis obisnuit
Sper ca te-am ajutat!
Plz Funda!

| NaomyTommy explică (pentru laurthelegend):

Chestia cu alimentatia nu prea pot k sunt mai mancacioasa si seara imi vine sa mananc dulciuri mananc seara dar putin, parintii nu vor sa ma inscriu la sala si nici nu am timp crying(

| EDEE a răspuns (pentru NaomyTommy):

Atunci ai 0 ranse sa slabesti )))

| NaomyTommy explică (pentru EDEE):

Nu ma intelege gresit, nu sunt grasa la 1, 65 inaltime si 56 kg, dar burtica am un pic si asta nu imi place

| laurthelegend a răspuns:

Eu am 53 kg si 1, 60 aproximativ cat tine

| laurthelegend a răspuns:

Lol nu?

| EDEE a răspuns:

CROSS, cel mai bun remediu mai ales pentru fete, plaminii vor fi sanatosi dar si formele exterioare )) vor fi mai accentuate

| NaomyTommy explică (pentru EDEE):

Offff e naspa ca mie nu prea imi place sportul si nici nu am timp de el sad

| SpaYmaa a răspuns:

Ai mai putea sa face si genoflexiuni...te ajuta si acelea.

| AndrutzaOnutza a răspuns:

Încearcă să stai întinsă în pat si să îți ridici picioarele(să fie drepte cand le ridici, iar mainile sa fie intinse pe langa urechi tinandute de ceva, o bară sau ceva) îți pui la muncă foarte mult muschii abdominali ^_^ pe lângă exerciții trebuie sa fii atentă si la ce mănânci ^^ usor, usor le faci pe toate! Multa bafta! ♥

| NaomyTommy explică (pentru AndrutzaOnutza):

Am sa incerc asta mersi Andreea :*

| Iosif_Alexandra_1999 a răspuns:

Fa stretchingwinking

| Piticscumpik a răspuns:

In primul rând nu mai mânca decât un singur dulce păzi fără grăsimi pâine integrează seara nu mânca decât un iaurt mai slab si ziua aleargă 2 kilometri.
Fa chestia aceasta timp de 5-7 zile si îți garantez ca o sa dai 2-3 kilograme jos! Succes! Funda?