| justaprincess a întrebat:

Buna TPU...am si eu o problema, adica doua:
1 am tenul foarte grascrying, acum ma spal pe fata, ma demachez, aplic masti etc, si peste 5 min ii unsuros
2 am parul foarte gras, de aceea ma spal in fiecare zi pe cap
ast raspunsuri cu ceva masti naturale sau produse din farmacii plsss
dau funda:*

Răspuns Câştigător
| roseribbon00 a răspuns:

1. eu a nu tenul doar portiunea nasului mrg dar mi-am luat nivea visage gel de curatare si este foarte bun si vreau sa zic ca ma spal pe fata de 2 ori pe zi seara si dimineata si cand ma spal apas n u foarte mult cu degete le pe nas si e ieftin adica cand a aparut nou era 20 lei da acum cred ca e mai ieftin
2. am parul gras si ma spal de 2 ori pe sapptamana cu un sampon de la farmacia alisa sampon "moale vegetal'"" fanda! 1

3 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Si eu eram la fel insa de cand am renuntat definitiv la grasimi nu mai e gras nici parul nici fata.
si nu ma dau cu nimic pe fata si nici pe par.
pe par ma spal cu sampon apoi cu balsam si atata tot.
deci sfatul meu: renunta definitiv la prajeli si grasimi! happy

| aolicaaaaa a răspuns:

Pentru problema cu fata ta nu am un raspuns dar la par am raspunsul perfect...
Problema asta cu parul am avut-o si eu.Du-te la SensiBlu(il gasesti in orase, Kaufland etc) si cerei samponul Herbosophy pentru parul gras.
E verde, 400ml(mare)...e cu extract de urzici si ajuta foarte mult la parul gras.
SI NU-L MAI SPALA IN FIECARE ZI! SPALA-L DE 2 ORI PE SAPTAMANA MAXIM! L-AI INVATAT cu spalatul in fiecare zi si de aia de ingrasa intr-o zi cat in 5laughingde aia macar spalate pe cap sambata si miercureahappy

| yoelidutza a răspuns:

Nu te mai spala in fiecare zi pe cap, l-ai invatat asa si de aceea se ingrasa repede