| LilStrawberry a întrebat:

Am si eu o problema cu parul ca bineinteles, nu am ascultat pers care mi-au spus sa nu ma decolorez acasa si am facut-o. De atunci m-am vopsit de mai multe ori dar imi cadea foaarte mult parul si eu am si par foarte rar si subtire + ca e gras, si dupa ce l-am distrus de mai am 2-3 fire, mi l-am tuns pana pe la umeri pentru ca era singura solutie. (ars/topit/distrus)

Nu stiu ce sampon/masti sa folosesc pentru parul meu pentru ca e si rar si gras, si trebuie sa-l schimb mai des ca se obisnuieste parul cu el, plus sa mi se mai indeseasca si sa isi revina din aspectul de sârmă/mătură?

Răspuns Câştigător
| Maria1301 a răspuns:

Buna. Situatia pare a fi foarte delicata. Incearca sa folosesti ulei de argan bio. Pretul e putin mai piperat dar isi merita fiecare banut. L-am folosit si eu si chiar a functionat. Dupa spalarea parului te dai cu uleiul pe toata lungimea firului dupa care iti lasi parul in prosop 30-60 min. Apoi te clatesti si iti usuci parul. Si iti mai recomand ceva. Incearca samponul ANAPHASE, e genial. Se gaseste in farmacii si mie mi-a facut parul sa fie mai des si mai voluminos chiar dupa 4-5 spalari. Sper ca ti-am fost de folos.