| Denisuk21 a întrebat:

Am si eu o problema in legatura cu parul meu, mi se electrizeaza mai mereu. Imi puteti spune ce as putea dace? Dau fundita

Răspuns Câştigător
| AlinaOneDirection a răspuns:

Uite :„Cand te speli pe cap, foloseste o masca pentru par uscat, ceva superhidratant.
De asemenea, daca folosesti o perie de plastic, inlocuieste-o cu una cu peri metalici sau de lemn. E posibil sa ti se electrizeze parul si de la purtat fes din material sintetic sau de la folosirea excesiva a vopselei de par, a produselor de styling sau a uscatorului/placii de intins parul. menajeaza-ti parul si nu te va mai supara nici el pe tine! "

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Uite câteva sfaturi aici,
http://www.eva.ro/......39671.html
Te pup!

| DaveMustaine a răspuns:

Foloseste un sampon si un balsam pentru disciplinarea parului.

| mona a răspuns:

Alege un alt sampon si balsam potrivit parului tau

| morigirl a răspuns:

Poti incerca atunci cand te speli pe cap sa nu mai folosesti apa fierbinte, deoarece iti poate electriza parul (http://www.naturallycurly.com/......-or-cold), foloseste balsam de fiecare data cand te speli si optional, dupa ce te speli sa te dai si cu un baslam ce nu necesita clatire. Am vazut ca exista un produs "anti-frizz" de la syoss, dar nu stiu daca functioneaza. De asemenea, foloseste un pieptene in loc de perie. Uite aici poti sa mai gasesti alte sfaturi: https://www.youtube.com/watch?v=EcVkIeWl3oM

| mirelu a răspuns:

Buna, iti pot sugera sa incerci o spuma pe care o folosesc eu, care nu incarca parul si il face matasos si elastic, adica nu se mai electrizeaza. Ca sa intelegi mai bine despre ce zic, eu, ianinte de spuma asta, aratam cam ca un leu! laughing Acum parul meu e asa cum trebuie sa fie. Pup

| NebunaDinCartii a răspuns:

Dupa ce il coafezi foloseste hair-spray. Si nu o sa se mai electrizeze!