| bibi_3115 a întrebat:

Am si eu o problma. Vineri am un majorat si nu stiu ce rochie mi s-ar potrivi. mi-am cumparat niste pantofi rosii cu platforma foarte inalti si de lac (superbi) dar nu imi gasesc rochie...va rog puteti sa-mi spuneti ce rochie mi s-ar potrivi? urgent. va multumesc

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Eu iti recomand sa iti cumperi o rochie pe rosu sau pe negru.Rosul ar merge cu pantofii, dar si negrul s-ar potrivi de minune.
Incearca sa gasesti acea little black dress, care nu da niciodata gresi.
Uite:
http://2.bp.blogspot.com/......_black.jpg
sau
http://petitealx.files.wordpress.com/2010/05/little-black-dress1.jpg
sau
http://www.redwind.ro/......a1ad68.jpg
sau
http://www.girlsite.ro/wp-content/uploads/2010/09/Little-Black-Dress.jpg

Imi place foarte mult acel stil de rochie simpla, dar eleganta.
Poti sa iti iei pantofii rosii pe care i-ai luat, iar pe mana ai putea sa iti iei o bratara din perle rosii sau chiar un ceas cu curea rosie pentru a se asorta.Ai putea sa cauti si cercei, incearca sa gasesti clasicele perle negre sau chiar rosii.
Eu am la final de an banchet, la stilul asta de rochie m-am gandit ca ar merge foarte bine.
Daca vrei poti sa iti iei si un plic asortat (sau negru sau rosu).
Apoi, eu iti recomand sa nu folosesti cine stie ce make-up.
Foloseste putin fond de ten daca ai probleme cu acneea sau whatever.
Nu are rost sa te machiezi.
Totusi, ar fi bine daca ai avea o forma frumoasa a sprancenelor.De obicei sprancenele dau un aspect frumos fetei :-?
Ei bine, eu sper ca te-am ajutat!
Daca te imbraci asa esti imposibil sa dai gresi.
Nu uita, simplitatea ramane cel mai sofisticat lucru.

3 răspunsuri:
| glamqueen a răspuns:

Http://www.rochiirochitesifustite.ro/archives/our_works/ladyinblack - + pantofii rosii + cercei micuti + coafat lejer - o sa arati ca o zeita pe covorul rosu;) Have fun

| dyonline88 a răspuns:

O rochie neagra sau o fusta neagra cu talie inalta, dar tot neagra.si ceva rosu sus.rochia simpla si mulata

| afurisita a răspuns:

O rochie simpla, mulata pe corp,neagra de preferat, cu rosu o sa dea belea. ai putea sa-ti dai cu ruj rosu, sau in cazul in care nu te avantajeaza, pune o bratara rosie, sau ceva bijuterie rosie, ai sa fi superba!