| LittleQween a întrebat:

Am tenul foarte uscat si niciodata nu imi rezista machiajul din aceasta cauza. Fondul de ten e cea mai mare problema... daca folosesc o cantitate mica,nu se observa deloc,ba din contra,face ca tenul meu sa arate si mai rau,iar daca folosesc o cantitate mai mare,nu se intinde,si pare ca am un strat de vopsea pe fata. De regula folosesc servetele umede pentru a ma demachia, si cred ca de asta si tenul meu este asa de uscat. Sper sa ma puteti ajuta cu niste sfaturi. Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| Ruxandra15 a răspuns:

Stai linistita si eu tot cu servetele umede ma demachiez. Incearca sa folosesti o crema de fata intens hidratanta iti pui in palma fond de ten, putina crema le amesteci si il aplici pe fata. Eu asa fac cu fondul de ten, mi se pare ca e mult mai bine si se intinde mai usor. Daca nu incearca sa aplici o baza de machiaj eu o folosesc pe ceea de pleoape si pe fata, dar mi-o fac singura. Unele cosmeticene spun ca inainte de a incepe sa te machiezi trebuie sa te demachiezi, dar cu demachiant. Demachianul e putin mai gras decat grele si hidrateaza pielea.

3 răspunsuri:
| FemeiaPaiangan a răspuns:

Crema de fata hidratanta :-)

| alincik900 a răspuns:

Trebuie sa-l ingrijesti si hidratezi mai intii pentru ca machiajul sa arate bine.http://alincik-md.blogspot.com/p/fiecare-femeie-isi-doreste-sa-fie.html