| ChocolateDroid a întrebat:

Buna TPU.
Am vrut sa imi fac piercing in limba dar m-am razgandit din mai multe motive. Acum mi s-a pus pata pe cel in buric. Ce parere aveti? Si ramane cicatrice vizibila si urata dupa ce il dau jos?

5 răspunsuri:
| Nicole a răspuns:

Buna.
Dupa parerea mea in limba nu e de dorit sa faci deoarece,nu vei simti gustul.
Cred ca ar fi dragut cu piercingul in buric,ideea e buna.
Daca dai jos piercingul pai,nu va ramane cicatricie doar o gaurica mica.
Iar, daca vrei sa-l scoti definitiv, cicatricie nu va ramane si gaurica se va astupa.
Eu vreau multt unul deasupra buzei love struck
Numai bine.
Pa, pa.

| Christelle a răspuns:

Nu, gaura se vindeca complet dupa un an. Arata foarte ok big grin

| Anddrea a răspuns:

Bine ca ai renuntat la cel din limba. Si la cel din buric, da ramane o cicatrice mica sau mare, depinde, dupa ce il dai jos. Mai bine te documentezi mai mult si o sa te razgandesti si in privinta acestuia. In primul rand ca sa iti faci piercing in buric trebuie sa ai un abdomen perfect si 2, acesta o sa fie valabil doar in timpul verii, daca vrei sa il arati tuturor, dar presupun ca asta e ideea sa-l vada toata lumea nu doar tu. In fine, pentru 3 luni nu are rost sa te chinui sa-ti faci. E doar un moft. Sigur o sa-ti treaca.

| rhimezzz a răspuns:

Nu cred ca o sa-l mai dai jos...big grin si daca da.o sa-ti ramana doar o gaura mica, care oricum nu se va observa.

| claudiualin a răspuns:

Buna, sunt bodyartist, spune-mi te rog ce varsta ai?