| natalia34 a întrebat:

Buna'tpu.as dori sa ma ajutati cu ceva.in zona barbiei si a mustatii mai ales a nasului mi se exfoliaza pielea.ce tratamente imi recomandati.am toate felurile de uleiuri, dar se exfoliaza mai tare.multumesc!

Răspuns Câştigător
| AlliumUstum a răspuns:

Cand te dai cu uleiuri (de argan, cocos, migdale, măsline sau ce-o fi) fata trebuie sa fie umeda, altfel nu se absorb. Clatesti bine fatal cu apa calduta si apoi dai cu ulei. Cel mai bine e sa stai cu fata la abur cald (ceai de musetel cu galbenele) 10-15 min apoi dai cu ulei.