| Dixxie_9760 a întrebat:

As dori si eu cateva sfaturi cum sa scap de matreata, naturiste. Funda si vot. Pupici!

9 răspunsuri:
| cila1995 a răspuns:

Pot sa-ti spun o metoda simpla de a scapa de matreata spalati capul cu sapun obisnuuit si nu vei avea probleme cu matreata

Răspuns utilizator avertizat
| Manole_7130 a răspuns:

Buna Dixxie! Uite niste sfaturi: 1. Exista un Sanpon, pe Nume Syoss, este unul care se gaseste in Romania in Toate centrele Comerciale! 2. Sau alte Sanpoane Recomandate pentru Matreata! 3. Consulta un Doctor, si sigur asta e Metoda cea mai buna Pentru a scapa!

| Maryse a răspuns:

Iti recomand ceaiul de urzica dar urzica naturala culese de tine, bafta.

| DexterKill a răspuns:

Spala-te cu Clear si incearca sa stai 5 minute cu spuma in par, rezultatul se va vedea dupa vreo 4-5 spalari

| Alrawan a răspuns:

In primul rand, nu mai folosi head and shoulders! ca de la ala faci matreata -.-" [cel putin la mine asa ii ]
iti recomand sa te speli cu "schauma"winking [eu cu ala ma spalam pana acum, si nu aveam matreata, dar acum vreo saptamana. m-am spalat cu "head and shoulders" si iar o inceput sa'mi apara matreata >.< ] Dar depinde si de scalp... Bafta`!happy

| secsilicioasa a răspuns:

Am avut aceeasi problema dar am incercat de la farmacie un sampon de urzica si mi-a luat toata matreata. miroase frumos face clabuc laughing si mai e sanatos.Incearca si ai sa vezi ca dupa 2-3 spalari face minuni. Funda dupa ce incerci si te convingi.msbatting eyelashes tongue:*

| Chrys18 a răspuns:

Spalate cu sapun de casa o sa iti faca parul putin mai aspru dar scapi de matreata sau daca nu vrei metoda asta eu iti recomnd un sampon foarte bun si mie mi la recomandat un dermatolog se numeste Sampon Ducray Selegel bidonasul de 200 ml e vreo 35-40 lei are el un miros mai ciudat dar sa stii ca e bun eu cu el ma spal si nu mai am probleme cu matreata, sper ca te-am fost de folos

| Dixxie_9760 explică:

Folosesc Nivea si nu stiu de ce, de o saptamana mi-a aparat matreata ca pana acum nu aveam probleme. Probabil de la fixativ :-s? Ma spal de 2 ori pe saptamana si am un par cu o tenta spre gras