| 111_9849 a întrebat:

as dori un raspuns la intrebarea mea. eu am acum unghii false din acryl. le am de o saptamana. am mai avut si inainte, numai ca acum la una din maini, s-au ingalbenit unghiile false. de la ce sa fie? are legaturaa faptul ca am dat peste unghiile false cu lac in care am dizolvat acetona in care am sters pensula d acril? nu s.au intgalbenit unghiile mele ci cele false. mentionez ca nu fumez. dci care ar fi cauza/ mersi:*

Răspuns Câştigător
| sephora_8431 a răspuns:

Buna! Se evita stergerea unghiilor acrilice cu acetona, aceasta folosindu-se la dizolvarea lor. Ingalbenirea poate fi si datorita produselor folosite. Eu am nimerit un acril de la opi, care era expirat. S-au ingalbenit cateva, nu toate. Important e sa fi atenta sa nu ramana aer intre patul unghial si constructie.