| Gabriela0213 a întrebat:

As vrea sa imi decolorez parul dar sunt vopsita cu henna si nu stiu care va fi rezultatul.. Stie careva daca henna se va lua de pe par?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti vopsita cu henna nu va prinde decolorarea, iti va lua minim 3-4 luni sa-ti iasa vopseaua din par si apoi sa-l poti decolora. Chair si dupa 3-4 luni de asteptat, te-as sfatuii sa mergi la un coafor, pentru a nu risca sa-ti iasa portocaliu sau sa-l arzi.

| adatvp a răspuns:

Eu nu te sfatuiesc sa ti decolorezi parul nici acum nici dupa ce se duce vopseaua din cap.
Sa te decolorezi inseamna sa iti arzi parul constient indiferent ca te faci acasa sau la coafor.
Parerea mea este sa incepi sa pui noante de vopsea mult mai deschise pentru al aduce la culoarea dorita.
Sub nici o forma nu recomand decolorantul.
Mi a luat 4 ani sa pot scapa de el, ma tundeam si la 2 saptamani parul era terminat.
Ti am spus, vopsea cu noante deschise, sau cu blond cu pudra decoloranta si tot e mai bine decat sa îl arzi/distrugi