| Classy a întrebat:

As vrea sa imi raspundeti,am mare nevoie de ajutor! Ieri am fost la strand,iar parul meu,bineinteles, era aspru de la clor.Cand am ajuns acasa,am facut un dus,insa parul meu cand s-a uscat era mai aspru decat inainte,incalcit, imbacsit.Nu stiu de ce, l-am spalat de vreo 4 ori pana acum,tot asa imi este, si nu mai suport! x(.Nu mi s-a mai intamplat niciodata lucrul acesta.De obicei,trebuie sa devina moale, matasos.Va rog sa imi spuneti ce e de facut.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește o mască puternic hidratantă!
Pa, pa.

| MeConstantine a răspuns:

Balsam dupa sampon, foloseste un balsam si isi va reveni.

| MeConstantine a răspuns:

Balsam dupa sampon, foloseste un balsam si isi va reveni.
Si o singura data, nu te mai spala cam o zi dupa ca il splabesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai parul este deshidratat!sad
Asa am patit si euhappy
Am spalat parul bine cu sampon dupa care l-am clatit cu apa curata multa dupa care cu otet duluat in apa!
O sa isi revina imediat si va arata la fel de bine!

| Laura073 a răspuns:

Cand parul iti este aspru, trebuie sa te speli cu sampon pentru netezire mai apoi cu un balsam. Poti folosi si masiti pentru hidratare.