| scumpilici_8459 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar violet de gentiana sau castelani... inca nu sunt hotarata pentru ca nu am mai folosit niciodata.
Care se vede mai frumos? violet de gentiana sau castelaniul?
Si cat costa? Am mai folosit doar albastru de metil de la o colega si mi-a placut ( a durat mult la mine. 6-7 spalari). si am auzit si de astea 2... mi-ar placea sa-mi colorez parul cat mai ciudat

Răspuns Câştigător
| Classy a răspuns:

Salut! Eu le-am incercat pe toate 3:Cel mai bun si de efect este violetul de gentiana. Tine cam 5-6 spalari (asa a fost la mine) si are un aspect foarte frumos! Costa doar 3 lei sau 3.5 sticluta.Fii sigura ca, daca ai mai folosit albastru de metil o sa iti iasa si cu violetul un rezultat superb! Bafta!

1 răspuns:
| Mihaela_2645 a răspuns:

Buna! Castelani il gasesti la farmacie si nu e scump. Anul trecut am dat pe o sticluta cam 4 lei. Mama a folosit si iese rosu aprins pe parul deschis la culoare. Daca ai parul negru sau saten, iti poti face niste suvite blonde,dupa care dai cu castelani si iese rosu-rosu. Dezavantajul e ca se ia pe haine, poate si pe perna, dupa noroc si trebuie sa ai grija cand te dai pe par sa nu iti curga pe fata. Se ia greu.
Eu stiu ca se pune in apa de limpezit. Spor la lucr!