| CristinnaF a întrebat:

Buna TPU.As vrea si eu sa ma ajutati cu ceva si anume ce sa folosesc pentru caderea parului.Mentionez ca am folosit tinctura de ardei iute, masca de argila cu miere dar tot imi cade parul foarte mult. Daca stiti ceva va rog sa ma ajutati.Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Sunt multe remedii împotriva căderii părului. Trebuie să afli mai întâi de ce îţi cade:stres, alimentaţie, ai născut?
Ştiu că masajul cu Ulei de Nucă presat la rece face bine, sau cu usturoi. Încep să-ţi crească firicele noi.Tre să masezi pielea capului (de 3-4 ori pe zi) cu ulei de nucă, îl laşi vreo 20 minute şi te speli pe cap cu un şampon de plante.
În plus trebuie să-ţi revizuieşti alimentaţia, să consumi legume verzi, ouă, castraveţi, nuci (sunt foarte bune), alune, etc.Seminţe de floarea soarelui care sunt foarte bogate în vitamina B.
Te pup!

5 răspunsuri:
| Petripetri a răspuns:

Spala-te cu sapun de casa gasesti prin piata ai sa ma pomenesti dar sa fie original de casa nu altceva bafta

| Alcy a răspuns:

Buna,
Uita-te pe link-ul de mai jos si urmeaza cu incredere sfaturile de acolo:
http://cumul.ro/tratament-pentru-cresterea-parului/

Numai bine!

| CrazyGirlinRain a răspuns:

Eu iti recomand uleiul de ricin cu petrol.Contine si vitaminele A si E care sunt benefice parului. Gasesti la orice farmacie. Pe mine m-a ajutat!