| Ivory a întrebat:

Buna,TPU!kiss~ As vreau sa-mi spuneti si mie cum pot face ca buzele mele sa fie mai mari si mai rosii.Mentionez ca sunt putin anemica si de obicei buzele mele sunt albe. Funditakiss

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În proporție de 99% nu prea ai ce face decât cu mici trick-uri pentru că asta ți-e structura. Nu-ți mai strânge buzele, fii calmă, folosește un ruș discret fără luciu, strălucire pentru naturalețe.
E ciudat însă după efort fizic (amor :p) la epuizare, lasă-ți buzele relaxate și uită-te în oglindă că sunt exact ce vrei (însă pentru scurt timp din cauza presiunii sângelui în organism, știi buzele sunt pline de sânge și pielea subțire)

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Machiajul buzelor

Buzele ingrijite vor arata foarte bine si cu un ruj aplicat corect. Inainte de aplicarea lui este bine sa punem o picatura de fond de ten pe buze. Acesta ajuta rujul sa fie mai rezistent. Putina pudra aplica pe buze este o baza excelenta pentru ruj.

Nu uitati: rujul trebuie aplicat doar intr-un singur strat ce urmareste forma buzelor (asta daca nu doresti ca efectul sa fie unul exagerat). Pentru volum si luciu poti aplica peste ruj un gloss hidratant.

| yourprincess a răspuns:

Machiaj:1)iti conturezi buzele cu un creion de culoarea rujului, si apoi te dai cu ruj... sau 2)te dai doar cu luci de buze colorat!