| Unofficial a întrebat:

Ce machiaj de nunta pot folosi pentru ochii caprui-verzui? (ce culori?) (port o rochie crem) FUNDA!

2 răspunsuri:
| Bianquis a răspuns:

Depinde si de nuanta tenului tau, forma fetei, culoarea parului etc.Pentru ochii caprui sunt recomandate culori ca piersică, galben auriu, bej, gri argintiu, tonurile de maro, prună şi mov, albastru navy, verde, mentă, kaki şi turcoaz.Insa daca ochii tai sunt mai mult verzi decat caprui trebuie sa ii accentuezi mai mult.Pentru ochii verzi sunt recomandate culori mai vii:lila, roz, maro roşcat, roz auriu, galben auriu, roz bej, roşu violet, piersică, verde oliv, bejuri, auriu, kaki, taupe sau caramel.Cel mai bine faci cateva teste, incearca simplu si dupa mai indraznet..si orice make-up ai incerca evidentiaza-ti mai mult ochii si buzele lasa-le cat mai simple cu putinta, sper ca te-am ajutat macar putin.

| KarinaNoel a răspuns:

Salut, eu as zice alb si crem, culori deschise si nu prea excesiv.