| AndreyG a întrebat:

Ce metoda de innalbire a dintilor cunoasteti, care sa nu puna in pericol smaltul dintilor? Stie cineva daca Kiturile de albire a dintilor functioneaza? O metoda mai ieftina cunoasteti?

3 răspunsuri:
| Gekkō a răspuns:

Salut Andrey, da, există o metodă convenabilă, şi anume, bicarbonatul, dar, trebuie să-l foloseşti echilibrat.
De exemplu, numai o dată pe săptămână spalăte pe dinţi cu bicarbonat, iar apoi cu pastă de dinţi.
Nu-l folosi mai des decât o dată pe săptămână (+ că bicarbonatul dezinfectează gura total, deci, e sănătos în cantităţi echilibrate).

Succes!

| xBebee a răspuns:

Heii
1.Spală-te cu bicarbonat apoi cu pastă de dinţi.
2. Încearcă să mănâni multe mere şi multe portocale
3. Spală-te sau fă gargară cu suc de portocale natural făcut de tine
4.Merstecă mereu gumă
5. Spală-te pe dinţi de cel puţin 3 ori pe zi
6.Foloseşte şi aţă dentară ca să nu se mai pună nimic pe dinţi

Eu am încercat variantele cu bicarbonat şi sucul de porocale.-. TAe sfătuiesc să le încerci şi tu.
Baftă♥!

| Porttocalaaa a răspuns:

Http://www.eva.ro/......40734.html sper sa te ajute, funda? :D