| Just0a0dream a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele cu pierce-uri si/sau tatuaje? Vi se pare vulgar un tatuaj micut sau un pierce finut in nas/buza/buric?
Pentru parinti:v-ati lasa copiii sa isi faca? Motivati raspunsurile va roghappy

Răspuns Câştigător
| վፀiፀፀ a răspuns:

Hey! Mie mi se pare ok daca o fata are pierce-uri si/sau tatuaje. Pana la urma e treaba fiecaruia ce vrea sa faca cu corpul lui dar, sa nu fie exagerat. Un tatuaj mic si un pierce sunt ok fiindca si eu am laughing am un tatuaj pe umar si pierce in buza :3 si, mama a fost de acord numai ca, a zis ca nu o sa imi dea bani sa imi fac laughing daca vreau pierce sau tatuaj sa imi fac din banii mei happy

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

N-am nici o parere, cel putin consider ca, mai mult conteaza caracterul.
Dar atata timp cat tatuajul sau pierce-ul este mic, si asezat unde trebuie, arata bine din punctul meu de vedere.
Singura "problema" legata de tatuaj ar fi faptul ca ai putea regreta ca l-ai facut.
Daca as fi parinte, nu mi-as lasa copilul sa-si faca vreun tatuaj prea devreme, nu orice, as vrea sa ma asigur ca e ceva care sa-i placa destul de mult sau care sa semnifice ceva, ca sa nu regrete dupa, dar as lasa-o, e alegerea ei (asta in cazul in care am fata, dar si la baiat e la fel).

| Syndre a răspuns:

Depinde de tatuaj și piercing, unele sunt cu bun gust iar altele pot fi vulgare. Dacă aș avea copil nu l-aș lăsa decât după 18 ani, pentru că țin minte că pe la 15 ani și eu voiam să-mi fac pierce în buză și acum mi se pare oribil.

| Ionelauser a răspuns:

Hey! Nu sunt parinte dar sunt fata si peste cativa ani o sa imi fac si eu un tatuaj mic happy
Nu am nici o parere rea si nici parintii mei tongue eu zic ca nu are nimic cat despre pierce-uri si ele sunt dragute dar unele finute de bun gust happy nu dinalea ca la boi rolling on the floor ceva foarte subtire in nas sau in buza e minunat tongue
Bafta!