| Isabellblablabla a întrebat:

:] Ce pudra compacta mai buna mi-ati recomanda? Sau din ce ati incercat si voi si stiti ca sunt bune.Mentionez ca am tenul mixt, fara cosuri, dar am probleme cu sebumul in zona nasului si a fruntii [ pentru asta imi trebuie mai mult ca pe timpul zilei imi luceste nasul in permanenta x( ]. Multumeeesc! big hug
P. S. : Dca se poate fara Avon ca le-am cam incercat pe toate si nu mi se par asa EXTRAordinare[fara suparare :] :*

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fără supărare, cine spune că Avon este extraordinară?
Hai să fim serioase.
Îți trebuie o pudră minerală translucidă. Mergi la magazinele de cosmetice și ceri monstre ca să le testezi și vezi cum se comportă ca să știi ce să cumperi fără a te păcăli.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| micutzagirl a răspuns:

:)) cred ca vorbesti de mine! =)) eu am tenul uscat, dar in jurul nasului am tenul mai gras. e un pic ciudat pentru ca nu am ten mixt (nu am ten gras in zona T)... dar ca sa iti raspun la intrebare... uite cum fac eu ca sa nu imi mai luceasca "nasucul". ma dau prima data cu baton corector (din acela care il folosesti pentru a ascunde cearcanele, cosurile), intind bine, astept putin, apoi dau cu pudra. si ca sa iti raspund la intrebare, eu folosesc baton corector de la beautycycle™ ( http://www.amway.ro/catalog?table_id=productList&page=1&category=10446 ) si pudra de la ARTISTRY™ ( http://www.amway.ro/catalog?table_id=productList&page=2&category=1040 ). ambele firme lucreaza in colaborare cu Amway ( www.amway.ro ) sunt foarte bune :)

| ConstiintaTa a răspuns:

Nu este un raspuns pentru intrebarea ta, dar avd ca eti destul de priceputa sau curioasa la michiaje/cosmetice si multe despre ingrijirea corpului... Ce vreau eu, daca poti, sa ma ajuti si pe mine sa -mi dau seama ce fel de ten am eu un site sau niste sfaturi ceva si formea fetei! Mc mult byee si scuze ca nu te-am putut ajuta la intrebare :9...bye:-H si thx :8:* happy

| micutzagirl a răspuns:

@ abcdefghijklmnopqrstuvwxyz... intra pe acest site si raspunde la intrebari http://www.beautycycle.ro/recommender?transition=launch&process=recommender la sfarsit iti va spune ce tip de ten ai si ti se vor recomanda niste produse. sunt foarte bune, dar nu te obliga nimeni sa le cumperi :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă pudra de la MissSporty Stay Clean sau mai e una parca pentru excesu de sebum. Întreabă la magazin.
Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti putem spune pudra x.fiecare piele se comporta diferit la produsele cosmetice. Iti recomand intai un gel cu care sa.ti curesti tenul si sa.l degresezi (incearca ceva de la garnier) si apoi. daca mai e nevoie o pudra minerala cum s.a spus mai sus, eu una ti.as recomanda o pudra de la the body shop care mi se par cele mai de calitate(sau loreal paris). Iar seara ar fi ideals a te dai cu pudra de talc pe intreaga fata.