| SecretName1234 a întrebat:

Ce sa fac ca sa nu mai am pielite la unghii?

5 răspunsuri:
| mistakeofyourlife a răspuns:

Daca tai cuticulele o sa iti creasca la loc asa ca nu te oboci. cel mai bine este sa folosesti un betisor din plastis cu care sa le impingi in fiecare seara dupa ce faci dus. Daca faci asta in fiecare seara o sa iti dispara in cateva luni.

| ioanaioana a răspuns:

Pune mainile intr-un castron de apa calda si lasale acolo pentru 10 minute ca sa se inmoaie cuticulele

| Trăie a răspuns:

Incearca sa le indepartezi pe acestea si tineti mainile in apa tongue eu mi le-am indepartat si acum nu mai am tongue

| Bby_4689 a răspuns:

Foloseste o crema pentru maini cu glicerina si maseaza pe cuticule(pielita). Las-o asa cam 5-10 minute apoi baga mainile in apa intr-un bol cu apa calduta(spre fierbinte). Nu e bine sa le tai ca-ti vor creste la loc. Tu doar impinge-le spre interior si sunt gatawinking apoi repeta.happySper ca ti-am fost de ajutoor.

| dyaa_9126 a răspuns:

POI STI...
acele pielite se numesc cuticule
si odata ce leai taiat o sigura data
o sa-ti creasca mereu...asa ca nu pre cred ca mai ai cum sa scapi de ele
si eu sadcrying
fundita?batting eyelashes puppy dog eyes