| Baby a întrebat:

Crede-ti ca niste sprancene ca acestea s-ar potrivi unei frunti late?

Eu o sa ma duc peste cateva zile sa ma pensez la un make-up artist si as vrea sa stiu si parerea voastra. ca oricum sunt sigura ca ea o sa-mi zica ce imi sta mai bine. Anyway, dati-va cu parerea. Funda (la cel care-mi spune si daca crede ca, cararea pe mijloc e ok pentru frunte mare )

Răspuns Câştigător
| opium a răspuns:

Cred ca parerea unui make-up artist care te vede face to face e mai importanta decat a unor oameni de pe un site,care chiar daca ar avea cunostinte in estetica tot nu te-ar putea ajuta,din simplu fapt ca sprancenele nu se penseaza numai dupa forma fruntii,ci exista multe repere:forma ochilor,a nasului, a obrajilor, a incadarii generale a tenului.

3 răspunsuri:
| glamour a răspuns:

Da, se potrivesc, imi plac. Dar trebuie sa ai si sprancenele de asa natura incat sa poti sa dai o astfel de forma. Iar o frunte lata o poti masca si prin machiaj si coafura.

| deeax_8505 a răspuns:

Pentru fruntea lata sprancenele arcuite sunt cea mai buna alegere.Cu cat sunt mai arcuite cu atat vor adauga lungime in partea de jos a fetei iar fruntea va parea mai ingusta.deci ti se potrivesc acestea