| alexandra9606 a întrebat:

credeti ca ma puteti ajuta cu un sfat...imi fac parul cu placa si imi cade foarte mult dupa si in timp ce il plachez. Vreau niste tratamente naturiste sau ceva ce se gaseste la farmacie importiva caderii si pentru a fii mai desCeva ce a`ti incercat si a dat rezultate

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Caderea parului nu are legatura cu folosirea placii, placa il deterioreaza, il subtiaza si il arde, dar el cade de la radacina.Ar trebui sa te ingrijoreze daca iti cad mai mult de 50 de fire de par pe zi.Foloseste uleiul de ricin pentru regenerare(tine-l cat mai mult in par, eventual prinde-ti parul in coc si inveleste-l cu folie sau cu un prosop pentru ca uleiul sa actioneze mai bine), asta e cel mai bun tratament naturist.Iti mai poti face si masti cu ulei de masline.Eu foarte bun uleiul de masline dar eu nu il folosesc pentru ca nu suport mirosul big grin.Mai folosesc si masca cu placenta kallos care e foarte buna, de fapt toate tratamentele de la kallos sunt bune si imi face parul matasos si nu imi cade aproape deloc.Si eu aveam parul deteriorat de la placa si vopsea(si acum e, dar de cand il ingrijesc mai mult nu mai este).

| alexandra9606 explică (pentru Bondarel99):

Am uitat sa specific in intrebarea mea ca parul meu se uleiaza foarte repede. Daca folosesc uleiul de ricin, nu va fi mai uleios? Se indeparteaza usor de pe par? Multumesc pentru raspuns :*Esti o draguta!

| Bondarel99 a răspuns (pentru alexandra9606):

Nu,deloc,odata ce il indepartezi din par va fi exact la fel happy.Nu e bine sa iti speli parul foarte des pentru ca se usuca de la apa, de la sampon. Specialistii recomanda spalatul la 4 zile, iar daca ai parul foarte gras la 3 zile.Gandeste-te ca singura parte vie din parul tau este radacina, iar de restul trebuie sa ai foarte mare grija.happyIncearca uleiul de ricin macar o data si o sa vezi daca isi face efectul. Daca vrei poti sa adaugi si un galbenus de ou si 2 linguri de miere pentru un efect mai intens.