| Anonimata345 a întrebat:

Buna TPU! Cum as putea face sa imi creasca parul mai rapid si sa fie mai strălucitor si fin? Eu am un par care se arde si daca nu folosesc placa, pur si simplu nu inteleg de ce.sad imi puteti recomanda cateva produse de îngrijire?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parul creste hormonal cate 1-1.5cm pe luna, in functi de hrana pe care o amanci tu zilnic.
Cu cat hrana este mai bogata in vitamine si minerale, cu atata parul creste mai sanatos, stralucitor si lung.
Placa arde parul, asta est un lucru deja dovedit si pe un par ars nu-l mai poate invia nimic, asadar trebuie taiat TOT ce este ars si lasa sa craesca natural, fara sa mai pui vreodata placa in par.
Parul NU se arde singur, asta este un lcru dovedit stiitific!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Creștere rapidă, nu se poate.

| carevaescu a răspuns:

Daca gasesti, e un ulei de par indian pe baza de amla

| Giulia911 a răspuns:

Bună, nu știu ce sa-ți recomand pentru creștere însă dacă vrei mai multa strălucire iti recomand șamponul de la Apivita cu acid hialuronic ( cel albastru deschis) și uleiul de la Gliss pentru par foarte deteriorat ( cel auriu). Eu n.am găsit pana acum produse mai bune decât astea care sa fie la un preț cât de cât ok. Iar pentru descurcare eu mai folosesc uleiul hidratant cu argan de la Gerovital.

| Utilizatoare123 a răspuns:

Nu se poate arde fara sa folosesti sursa de caldura. Parul tau e uscat. Renunta la uscatorul de par, placa etc., Fa ti o rutina cu sampon, balsam si masca hidratanta, ulei de masline inainte de samponare. Recomand Elseve.

| Roxana223 a răspuns:

Bună! Eu folosesc samponul cu usturoi impreuna cu masca de la farmasi. Am observat rezultate după 3 luni, dar asta a fost în cazul meu, probabil va functiona și pentru tine, 100% nu poți sa iti garantez ca funcționează deoarece fiecare par are ritmul lui de creștere și este diferit.