| maryanaa a întrebat:

cum as putea scapa de burtica in 2 saptamani? nu in totalitate dar sa se vada totusi progrese. Funda si vot :*

Răspuns Câştigător
| SecretName1234 a răspuns:

Trebuie sa nu mai mananci paine sau sa mananci doar o feliutza mica de paine l masa, de preferat graham sau paine neagra si sa faci abdomente in fiecare zi, sa faci mai multe feluri de ex pentru abdomen.

http://www.sanatateata.com/frumusete/abdominale.htm

Succes! Funda?

16 răspunsuri:
| LifeFail a răspuns:

Abdomene.

| Ioana_9117 a răspuns:

Abdomeneeee multe abdomene big grin

| zooooza a răspuns:

Incearca sa faci aceste exercitii.Da, sunt grele dar se vor vedea rezultatele.;)
http://www.youtube.com/watch?v=zHt_aZYH0Jk&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=NU-8BDYVyv8&feature=related

Renuntala paine, dulciuri, bauturile acidulate. Ultima masa sa fie cu 4 ore inainte de a te culca.(ma refer seara)
de ex: daca mananci al ora 6 la ora 10 sa te culci(dupa 4 ore;) )

Grapefruit-ul arde grasimile de pe abdomen.

Poti manca orice(chiar si dulciuri si paine) dar cu moderatie.

Eu mananc maxim o felie de paine pe zi.Si aceasta felie de paine o mananc la micul dejun.(dar eu oricum nu ma prea omor cu paine, asa ca sunt zile in care nu mananc deloc paine)

Stii cum se zice
dimineata mananca la fel ca un REGE
la pranz ca un OM DERAND
iar seara ca un CERSETOR.

Sper ca ti-am fost de ajutor si SUCCES in a da burtica jos

| KikiRiki98 a răspuns:

Alergari si multe abdomene eu fac de 2 saptamani cate 200 de abdomene pe zi si se vad progresehappy

| Deutzeuh a răspuns:

Mers cu bicicleta facut abdomene.mai lasi din paine la masa si nu mananci dupa ora 6...succes pentru burthica

| blddeea a răspuns:

Pai dupa ora 6 seara gata cu mancarea. Doar fructe (mere in special, nectarine), fara alcool, stoarce cate o lamaie la un litru de apa si bei asa poate cu putina miere si in final inainte de culcare abdomene. La mine a functionat. Bafta

| NoMusicNoLife28 a răspuns:

Faci abdomene pana pici lata happy

| Dydy112 a răspuns:

Poi sport, mananci de 2-3 ori pe zi dar foarte putin, seara cate 2 - 3 fructe, dimineata pe nemancate o lingurita de miere, zilnic limonada, si mai putine dulciuri fara cicolata! Succes

| Silviu17 a răspuns:

Faci in fiecare seara si dimineata cate 50 de abdomene! Crede-ma o sa se vada rezultate...

| qDeyaaa a răspuns:

Pai poti face multe abdomene,poti alerga(asta doar daca vrei), hmmm... poti incerca flotari, genoflexiuni etc...eu de exemplu sunt la atletism de 2 ani si eram ca plinutabig grinbig grin acum nu mai am deloc burticabig grinbig grinbig grin fundita?big grin

| alexvl a răspuns:

Sport multtttt

| Cosminaaaa999 a răspuns:

Buna,Moka.Ca sa scapi de burtica, ai putea din cand in cand sa bei apa cand iti este foame, si sa faci sport in fiecare zi.ATENTIE:sa mananci in fiecare zi regulat, deoarece ti se va face rau. Fundita:*

| chip6angelic a răspuns:

Nu stiu

| Denissa_6338 a răspuns:

Eu nu am avut niciodata burtica dar am inceput sa fac cam 800 de abdomene pe zi in urma cu vreo 2 saptamani si rezultatele s-au vazut imediat :X:X. acum doar nu o sa faci 800 pe zi dar incearca sa faci cat mai multe serii de 10-20 de abdomene si o sa vezi ca o sa functioneze. daca targetul tau este de 2 saptamani, ar fi mult mai bine daca ai incerca un usr regim alimentar care sa te ajute sa scapi de burtica. sper ca ti-am fost de folos :* Bafta!

| user00978 a răspuns:

Cat mai multe abdomene, cat de des poti

| Roxy_8657 a răspuns:

Buna! SI eu am vrut sa scap de burta intr-un timp scurt asa ca am inceput sa sar coarda.Stiu ca este pentru copii mai micuti insa ajuta la slabit in timp util si iti tonifiaza abdomenul. Ar fi indicat si sa nu mai mananci dupa ora sapte. Sper ca te-am ajutat!