| N0NameForY0u a întrebat:

Cum fac sa imi creasca parul mai repede, sunt fata, am parul normal si scurt. DAU funda! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| xXxV4mPiR3xXx a răspuns:

O masca formata din ulei de ricin, ulei de masline, ulei de migdale, o fiola cu vitamina A si o fiola cu vitamina E, aplicata pe par timp de 30 de minute poate face minuni. Nu numai ca iti va ajuta parul sa creasca mai repede, dar il va hidrata intens. Trebuie sa ai grija doar sa samponezi bine parul la final pentru a curata orice urme de ulei sau grasime.

Varfurile despicate sunt pe cat de inestetice, pe atat de daunatoare parului tau. Tunsul periodic al parului si indepartarea varfurilor degradate duc la revigorarea acestuia. Daca vei taia cate 3 – 4 centimetri o data la doua luni, vei vedea ca se regenera si va creste mult mai repede.

4 răspunsuri:
| dedfgv a răspuns:

Pai iti cumperi ulei de ricin si iti masezi scalpul cu el(scalp=pielea capului)si dupa te speli foarte bine doarece uleiul ingrasa parul...tresa aplici uleiul de 1-2 ori pe saptamana...rezultatele se vad in ma 2-3 saptamani

insa nu te astepta la o crestere spectaculoasa

| Creionelroz777 a răspuns:

Maseaza-ti cu ulei de ricin caldut radacinile. Prin miscari circulare si vei avea rezultate. Te asigur :*

| debby2000 a răspuns:

Sall! sunt in farmaci astfel de produse speciale ca grabesc cresterea parului.Eu am incarcat si merg. FUNDA?

| Mexicanu24 a răspuns:

Exista sampoane speciale pentru cresterea parului: "Sampon nutritiv pentru cresterea parului" de la Favisan, "Sampon cu extract de urzica" de la Corona etc.
Ca tratamente naturiste poti folosi:
-infuzie de rozmarin, cu care iti clatesti parul;
-masca din ulei de ricin galbenus de ou, se amesteca foarte bine si se maseaza pielea capului; dupa 1 ora se spala parul;
-poti sa-ti prepari singura un sampon format din 2 galbenusuri 2 linguri tinctura de brusture 4 linguri apa;
-FOARTE IMPORTANT este masajul zilnic al scalpului, in jur de 5 minute. Poti efectua acest masaj, pentru o eficienta ridicata, cu tinctura de ardei iute (foloseste aceasta tinctura doar de 2 ori pe saptamana)