| Camelutsaa a întrebat:

Buna,TPU. Cum imi pot face parul "creponat" fara vreun aparat special pentru par?

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îți faci zeci de împletituri, împletești șuvițe de păr ud, rămâi așa până se usucă. Îți trebuie răbdare multă, în primul rând, până le împletești, apoi până le despletești... Ioi!hee hee
Dar dacă vrei să fii frumoasă...

| Copiliţă a răspuns:

- Imediat dupa baie iti poti face multe codite subtiri, dar parul sa fie aproape uscat, poate fi isi ud si-l usuci dupa cu feonul :3. Altfel nu iti va iesi, vor ramane la mijlc ude.
- Sau imediat dupa baie ce se usuca parul, iti faci mici coculete infasurate in folie de aluminiu si tii placa 2-3 minute, ai jos folia si folosesti fixativ. :3
Sper sa iasa, mie imi iese mereu cea cu coditele si nu am nevei de fixativ. Dar ca sa fii siguraca vor sta poti folosii! :3