| Princess328 a întrebat:

Cum pot avea si eu parul cret, dar fara sa folosesc ondulator sau placa.As dori sa precizez ca parul meu este drept.

Răspuns Câştigător
| ζøvعღ a răspuns:

Bigudiuri sau daca nu foloseste o perie rotativa si uscatorul de par sau da-te pe par cu spuma/ ceara de par/ fixativ/ gel de par, dupa impleteste-ti parul si lasa-l peste noapte sau spala-te pe cap apoi foloseste o spuma pentru bucle(cea de la l'oreal e foarte buna) apoi pune-ti parul pe bigudiuri.
Sper ca te-am ajutat. Funda:*?

4 răspunsuri:
| andreuxxaa9095 a răspuns:

Moatze! :p :X:X eu il fac foarte des asa si rezista mult!tongue

| Medeea_Deea_1997 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A

Este cea mai buna solutie;)
Sper ca ti-am fost de ajutor.

FUNDA:x?

| MyMyutza a răspuns:

Si eu incerc de ceva timp sa gasesc o solutie avand in vedere ca bigudiurile ma deranjeaza noaptea, atunci cand dorm cu ele.

| midu89 a răspuns:

Dupa ce iti faci baie, te stergi ffff nm pe parcu un prosop ca sa skpi de apa dar parul sa fie umed(sper sa intelegi)si dupa te dai cu spuma, multa in timp ce stai cu capul in jos si strangi parul, de jos in sus si dupa ti-l faci cu difuzorul(de la feon), daca nu ai il lasi asa sau til prinzi cu clame.
o alta metoda este sa iti iei cate o suvita de par (ca la coditele impletite)sa le rasucesti fff bine si apoi sa le prinzi intr-un coculet cu niste elastice de silicon sau clamite ceva ce ai tu, a doua zi de dimineata zici ca este parul tau natural.