| bya_7051 a întrebat:

Buna TPU cum pot slabi minim 5 kg in doua saptamani merg si la sala o ora pe zi dar degeaba daca nu tin o dieta deci cine imi spune o dieta bunaa ii

Răspuns Câştigător
| ioana195 a răspuns:

Buna bianca, daca nu consumi dulce, gazos, paine, friptury. vei reusi sa dai jos! daca mananci regulamentar si nu exagerat de mult e ok. si dupa ora 6 sa nu mai mananci nimic. lichide cat mai multe

3 răspunsuri:
| Plague a răspuns:

Cauta pe google "dieta rina", nu garantez ca slabesti x kilograme, dar din cate am inteles cu ea ajungi la greutatea ideala pentru inaltimea/nevoile tale fiziologice... (unii slabesc 2 kile altii 40). nu am incercat-o, dar am auzit doar lucruri bune despre ea, deci, multa bafta.

| PiSy_3614 a răspuns:

Buna! Si eu am fost in lupta cu kg anul trecut...este fgoarte bine ca faci sport dar cum ai spus si tu fara dieta nu da roade.Pai nu mai maca dupa ora 19, nu consuma sucuri/bauturi acidulate, nu manca mai mult de 2-3 feli de paine pe zi si cel mai important nu cosuna prajeli/dulciuri cu orice pret.Cam atata papa:*

| NevadaSparks a răspuns:

Daca mergi la cardio, ar fi okay. La aerobic si fitness nu poti slabi.
Incearca un regim disociat.
Prima zi: doar carne (slaba) pui sau vita la gratar.
A 2a zi: legume (nu prajite)
A 3a zi: fructe
A 4a zi: iaurt, branza (slabe)
A 5a zi: oua cu salata
A 6a zi: peste.
Ah, si mai sunt si niste prajituri de orez care sunt destul de okay. Iti dau o senzatie de sasietate, dar nu au nici un gust.
Daca mentii asta 2 saptamani, te detoxifici si slabesti. Succes.