| bubudeeabubu a întrebat:

Buna TPU cum sa fac sa imi creasca unghiile mai repede cam in cateva zile sau 1 saptamana sau mai mult nu conteaza doar sa imi creasca mai repede dau funda la cel mai bun raspuns dupa ce il pun in practica si vad ca da roade

Răspuns Câştigător
| Abii a răspuns:

Buna! Si eu am avut aceeasi problema pana can dam gasit un ser de crestere mai rapida a unghilor. Arata cam asa http://www.google.ro/......tp?/imgres sau http://www.google.ro/......tp?/imgres Dar de obicei cele in sticlute mici functioneaza mai repede si mai eficient. Daca vrei sa te informezi mai bine uite aici un site www.mavala.ro. Poate mai gasesti si alte metode.
Sau daca vrei metode naturale Poti incerca si cu lamaie: tai lamaia pe jumatate(si folosesti doar o jum) si masezi unghiile cu ea, poti face asta o data sau de doua ori pe saptamana! Sau cu ulei incins am auzit ca e folositor. :) Sper ca vor functiona:)!

9 răspunsuri:
| BubuDx a răspuns:

Sa le tii un timp in ulei cald de floarea soarelui sau le ungi cu ulei de ricin periodic, poti folosi vitamina D uleioasa; sau le poti da cu lamaie mereu si ai sa vezi efactul ei benefic dupa o saptamana. xD

| PetreConstanta a răspuns:

Unghii false

| MMihai a răspuns:

Nu cred că există ceva să crească unghiile mai repede!
Lipsa de vitamine și de calciu, face să se rupă unghiile sau sau să fie mai proaste!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Trebuie să bei foarte multe lactate ,deoarece conţin Ca(calciu)şi ajută la prevenirea ruperii/exfolierii unghiilor. De asemenea , trebuie să bei şi foarte multe lichide, pentru că lipsa hidratării (mai ales la temperaturile acestea) favorizează ruperea şi exfolierea unghiilor. Pentru creşterea şi menţinerea lor lungi , îţi recomand loţiunea tratament pentru unghii de la Farmec ,ce conţine vitamina B5.Aceasta costă în jur de 5-7 lei, şi arată ca un lac de unghii. Ai grijă să nu îţi tai pieliţele înainte să o foloseşti , deoarece conţine formaldehidă şi te vor ustura îngrozitor.În prima săptămână se foloseşte zilnic,după care se aplică de 2-3 ori pe săptămână.
Baftă!

| OwlEyes a răspuns:

Pai sunt o multime de produse pentru crescut unghii cum ar fi lacurile specifice pentru asa ceva. Uite doua link-uri aici http://mall.md/ro/products/888/
http://www.avon-shop.ro/brosura-avon/ingrijirea-mainilor-c-27.html; sau poti comanda din catalogul Avon un lac pentru cresterea unghiilor. fundita?

| BulatheOne a răspuns:

Unghiile cresc mai repede daca le rozi si nu le tai cu foarfecuta / cleste de unghii/ manichiura.

| andrada_3947 a răspuns:

Le lasi sa creasca natural ca daca le fortezii ii cam naspa (cum o aparut odata la stiri cu unghiile false) de exemplu nu iti pune unghii false si dupa aia nu stiu ce se intampla deci nu fa asta daca vrei sa iti creasca:
Iti lasi naturale unghiile nu pui lac sau alceva
nu le tai sau le rontai
nu fa numik cu unghiile alea adica sa nu ti le rupi ca dupaiaa ii camm naspaa si cam atat sper ca ti-am fost de ajutor
Funda ☻☻?

| Kiddadx a răspuns:

De la apa iti cresc. Daca le tii in apa.Mult timp.

| Lidiutza7555 a răspuns:

E usor storci o lamie si iti pui inghiile in zeama. P.S. La mine a functionat!