| GabrielaS13 a întrebat:

Daca imi fac 2 zile masca cu argila si 2 zile cu aspirina oare imi usuca prea tare tenul? Sau sa combin argila si aspirina intr-o singura masca si sa imi fac de 2 ori pe saptamana? Imi trec mai repede cosurile?

3 răspunsuri:
| AlexandraMoldovan18 a răspuns:

Pai... cel mai bine ar fi sa iti aplici masca de argila timp de 2 zile consecutiv apoi sa faci pauza de 2-3 zile, dupa ce trece aceasta perioada, poti incepe sa iti faci si tratamentul cu aspirina timp de 2 zile consecutiv. BaFtA happy

| LAdyAntebellum a răspuns:

Parerea mea este sa iti faci intr-o zi cu argila si intr-o zi cu aspirina, dar sa lasi un timp de cateva zile intre ele.

| AikkoxD a răspuns:

Fă-ţi programul aşa:
Luni - mască de faţă cu argilă
Marţi - nimic, doar hidratezi intens pielea
Miercuri- mască de faţă cu aspirină
Joi - nimic, hidratezi intens pielea
Vineri- mască de faţă cu argilă
Sâmbătă - nimic, hidratezi intens pielea
Duminică - mască de faţă cu aspirină

Ca hidratare eu recomand uleiul de măsline în locul cremelor obişnuite.