| AnnaMaria237 a întrebat:

Dacă mi.am decolorat parul este posibil sa mi se rupă șuvițe de par?

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Dacă tragi de el, da.
Decolorarea subțiază firul de par. Fa-ti măști cu uleiuri, ce ulei găsești, de măsline, de cocos, de argan și mai bine și stai cel puțin 3 ore.
Renunța la uscător și placa.
O sa vezi îmbunătățiri.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cat de rau s-a ars! In general decolorarea afecteaza foarte tare parul si cu timpul se macina si cade,
Acum nu stiu ce ai folosit si cat de rau s-a ars parul, dar daca il ai aspru si sta ca o matura in cap, inseamna ca este foarte ars si trebuie tuns.

| wonderwoman123 a răspuns:

Nu. Daca te-ai decolorat repetat pe suvitele de par, atunci e posibil.
Daca arata flufy, hidrateaza-l si hraneste-l cat mai bine.

| Marian9978 a răspuns:

Da.Depinde si de calitatea produsului cu care ti-ai decolorat părul si contează daca ti-ai facut tu asta sau ai apelat la un profesionist

| AnnaMaria237 explică:

L.am decolorat o singura data și folosesc șampoan și balsam și măști recomandate de dermatolog. Și acum 2 zile când am vrut sa îmi întind parul am rămas cu o șuviță de par, adică efectiv se rupsese o șuviță de parcă as fi tăiat. O

| veronica6747 a răspuns:

Este posibil ca părul tău să se strice și poate să se rupă dar dacă ți l-ai decolorat și îl faci și cu placă/ondulator zilnic poate fi și asta cauza.

| wololo a răspuns:

Da, părul devine mai fragil, însă cu îngrijire şi o alimentație sănătoasă e poate evita ruperea acestuia.