| anonim_4396 a întrebat:

De ce mie nu imi miros hainele a balsam? Hainele tuturor miros a balsam si pun aceeasi cantitate ca si mine, dar hainelor mele niciodata nu li se mentine mirosul mai mult de cateva ore, in timp ce altora li se mentine zile bine mirosul! Am incercat o gramada de tipuri de balsam. Oare ce fac gresit?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

@ dsadzcx Iar nu ti-ai luat medicamentele?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie! Masinile de spalat moderne au un sistem de a lua parfumantul pe principiul furtunului ce-l bagi in butoi si apoi daca ii astupi gura si-l tragi afara curge in continuu. Atunci trebuie pus parfumant sub limita in tavita de detergent si parfumant. In momentul in care ai depasit limita curge si intra inaintea detergentului. In aceasta situatie nu se simte mirosul.

| sierra1 a răspuns:

Linda, tu fără haine, cum miroși?

| francut a răspuns:

Ti se pare tie ca nu miros, fiindaca deja esti obisnuita cu el. Dar nu pune prea mult, ca vor fugi toti de langa tine pana se evapora.

| VeronicaN18 a răspuns:

Incearca Silan, poate o sa obsevi differenta. Altfel si eu eram in aceeasi problema ca si tine am incercat 100 de balsame fara rost. Este ceva alt balsam care e super concentrat pui 2-3 picaturi si iti miros hainele si o saptamana ii pe baza de parfum. Dupa cum am auzit se aduce din Ungaria si Olanda. O sa revin cu mai multe detalii.