| Justmeale2345 a întrebat:

Buna TPU! De jumatate de an am inceput sa folosesc doua dintre produsele de la Revox, mai exact niacinamide si vitamina c. Acum mi-am luat si solutia de peeling AHA si voiam o parere la pasii mei de skin care. Daca fac ceva gresit, va rog sa imi spuneti.

Dimineata:
-cleanser
-vitamin c
-niacinamide
-crema de fata cu spf

Seara:
-clenser
-AHA
-niacinamide
-crema de fata

Multumesc in avans!

2 răspunsuri:
| PIayWithFire a răspuns:

Niacinamida nu se aplica in acelasi moment al zilei cu vitamina c pentru ca face vitamina c sa fie ineficienta.

| All2exxtra a răspuns:

Depinde şi de tipul de ten. În principiu, schimbările tu le observi. Dacă tu constați că îți merge bine aşa, then do it. Dacă nu, ideal ar fi să ceri părerea unui specialist care îți poate evalua nevoile în funcție de tenul tău.