| AsdfgZxcvbnm a întrebat:

De mult timp ma lupt cu acneea si cei care sunt/au fost in locul meu cred ca stiu prin ce trec. Datorita agravarii acestei probleme am hotarat sa folosesc fondul de ten de la Vichy. ( stiu, multi spun ca nu este bine sa folosesti fond de ten,insa credeti-ma am ajuns intr-o situatie disperata, am folosit toate cremele,lotiunile si gelurile, de la Zineryt,Isotrexin, Aknesol etc pana la antibiotice ).
Inca folosesc acest fond de ten si as dori sa imi cumpar atat gelul de curatare cat si crema hidratanta din gama Normaderm.

As dori cateva pareri, opinii despre aceste produse Vichy, eventual alte produse specifice tenului acneic.

Multumesc.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu sunt de parere ca numai dermatologul te poate ajuta in caz de acnee severa.Nu este rau daca folosesti fond de ten atata timp cat ai grija de tenul tau, demachiere dimineata si seara si gel de curatare si lotiune tonica. Cele de la vichy sunt foarte bune, am avut si eu gelul de curatare si m-a ajutat si cu cosurile si cu punctele negre dar si porii pei pareau mai mici, isi face efectul daca il folosesti impreuna cu lotiunea tonica si crema hidratanta, dar trebuie sa respecti procedeul asta in fiecare zi dimineata si seara.

| DenisIonut01 a răspuns:

Zyneritul il folosesc eu si este bun, rezultatu incepe sa se observe dupa 3 luni de folosire si dupa 3 luni 1 luna pauza pai continui iar 3 luni asta in caz ca nu ai folosit zinerytul corect, cu acnea tot vor avea problema, uni chiar si dupa adolescenta.nu iti pune mana pe fata nu le stoarce si nu te mai da cu fon de ten lasale ca se retrag ele, incearca un remediu natural. http://www.sfatulmedicului.ro/Acneea/tratament-naturist-pentru-acnee_1427