| Luchian_Diana_2003 a întrebat:

Deci am o problema!
Am niste tenisi albi care se murdaresc ff repede. Acum i am spalat insa nu stiu cum sa ii usuc mai repede! PS: nu este siare afara!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Le poti usca cu aer cald, care se misca usor, dar la temperatura doar cat poti sa suporti cu mana, mai inelungat.
Exemple: uscator de par, cuptorul de la aragaz (le pui pe usa semi deschisa), in unui radiator de caldura (vara e cam nasol big grin ), agatate pe sfoara deasupra la soba de gatit (cca. un jumat de metru) etc.

| Daniel9988 a răspuns:

Sufla pana se usuca

| sir sanjei a răspuns:

Cu uscatorul de par.
de multe ori in tinerete abuzam de uscatorul mamei sau al prieteneic a sa usuc diverse articole.
Daca tenisi sunt din piele va trebuii sa ii lasi sa se usuce in mod natural.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Buna.
Un truc, foloseste acetona pentru a-i curata. Cu uscatorul de par ii usuci.

| GeorgeBerbec a răspuns:

Usucai cu fenul/cu un remineu. Daca nu ai si ai un aragaz poti sa ii tii tu deasupra la foc/ cu o pricheta.

| Wheizii a răspuns:

Cu feonu draga, in 5 min termini.