| Inela a întrebat:

Deci zilele astea au inceput sa-mi apara mici puncte negre pe nas, ce sa fac ca sa-mi dispara? Tin sa mentionez ca ma spal pe fata dimineata si seara, seara + gel de curatare pentru tipul meu de piele (normal si mixt)

7 răspunsuri:
| Gabrielle16 a răspuns:

Intr-un timp eu ma spalam cu malai pe fata. Iti dai mai intai cu sapun si apoi freci fata cu malai. Functiona, cat de cat. big grin

| Ceriik a răspuns:

Sapunul de sulf impiedica aparitia loc, dar ca sa scapi de ele fa-ti o masca cu doua linguri de malai si 2 de otet.E foarte buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Vezi siteul acesta, poate iti este de folos cat de cat macar:
Http://www.ecumsa.ro/ingrijire-personala/cum-sa-elimin-punctele-negre
Te pup!

| delia5609 a răspuns:

Zeama de lamaie!

| GlossyBabe a răspuns:

Sunt niste bendite la DM sau magazine de genu care ti le lipesti pe nas, le umezesti, le lasi 5-10 minute si le dai jos! Acelea iti scot punctele negre! Nu mai stiu exact la ce pret erau, dar erau cam 3-4 bucati intr-o cutie! http://2.bp.blogspot.com/......G_4709.JPG asa arata! Fundita?

| xAmyx a răspuns:

Ai putea sa iti cumperi de la farmacie plasturi pentru puncte negre. Sau. daca vrei doar sa astupi punctele negre poti cumpara baton corector, fond de ten sau creme BB ( cel mai bine iti recomand crema BB. acopera foarte bine si hidrateaza pielea )
Fundda? puppy dog eyes kiss

| AndaBăă a răspuns:

Cred că sunt coșuri negre. Știu o soluție.
Am văzut intr-un catalog oriflame, o chestie pentru acoperire. Arată ca un fel de ruj laughing si este de culoarea pielii. Iti astupă punctele negre si alte chestii. Era vreo 10 lei. Mi l-am făcut si nu a ajuns laughing a zis că a uitat să il pună pe listă ( frustrated ). Altceva nu stiu. Incearca sa iti comanzi un de ăsta de care ti-am zis. Baftăă! :*