| RDariaa a întrebat:

Este adevarat ca oul scoate culoarea din par? (parul vopsit)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, galbenusul de ou. Nu am incercat, dar am auzit ca merge.
Eu stiam ca lamaia decoloreaza parul (mai ales daca e vopsit), iar ceaiul de musetel il deschide la culoare.

1 răspuns:
| 22andreea22 a răspuns:

De ou nu stiam, dar cred ca e mai simplu cu lamaie dar trebuie sa fii atenta ca e posibil sa irite pielea capului fiind acida, de asemenea daca folosesti un timp mai indelungat parul se va ingrasa mai repede datorita producerii sebumului intr-o cantitate mai mare. soarele decoloreaza parul vopsit dar si deshidrateaza si te vei alege cu un par uscat. ceaiul de musetel deschide la culoare parul blond natural, nu stiu daca pe cel vopsit are efect insa rezultate obtii dupa o perioada destul de lunga de timp in care te-ai clatit cu ceai de musetel. cel mai simplu e spalatul des, apa scoate f usor culoarea dar si aici trebuie sa ai grija ca se va ingrasa repede parul.