| iubescdouaseriale a întrebat:

Eu am 12 ani si nu-mi place sa am parul drept il vreau ondulat dar daca mil fac cu ondulatorul sunt sanse sa mi-l ard si sa raman cheala? Sau sa nu-mi mai creasca?

Răspuns Câştigător
| iDangerous a răspuns:

Nu ţi-l arzi şi nu rămâi cheală dacă îl foloseşti cu măsură şi foloseşti soluţii speciale pentru întreţinerea părului şi în special contra arsurii acestuia. De crescut îţi creşte atâta timp cât nu ai vârfurile spicuite.

6 răspunsuri:
| elyd12 a răspuns:

Cine are parul drept il vrea ondulat si invers laughing o sa ti-l arzi cu ondulatorul.Incearca sa il pui pe moate sau sa il impletesti happy

| Alina23012000 a răspuns:

Te-as sfatuii sa il lasi exact asa cum este :d.

| MisFit20 a răspuns:

Nu face abuz de ondulator si placa, foloseste-le mai rar.

| Ballet a răspuns:

N-o sa se arda, stai linistita.
Daca il ondulezi cam doar de 2 ori pe saptamana o sa fie ok. Celelalte doua sunt excluse.
Totusi, poti incerca sa il ondulezi in alt fel, sunt o gramada de tutoriale pe youtube. Mie imi sta si daca il impletesc seara in 3-4 codite si il las pana dimineata.