| Bobbless a întrebat:

Buna TPU eu am 13 ani si am folosit gelul de curatare normaderm de la vichy pe nas, barbie si frunte si mi s-o iritat fata. Ce sa fac ca sa nu mai fie uscata si arsaa? :-s

3 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Probabil ai alergie la unul din ingrediente.
Smantana (cea de la oameni) este foarte buna pui pe fata si o lasi sa se usuce un pic dupa care te clatesti bine.
Reduce arsurile si usturimea.
Dipa poti da cu crema de galbenele happy

| miha90z a răspuns:

Pai in primul rand nu il mai folosi. si da-ti cu o crema de galbenele sau hidrocortizon unguent

| unromandestept a răspuns:

Pentru a scapa de iritatiile provocate de http://matrixkeeper.com/CremeS1Alergii iti recomand sa studiezi cele mai bune produse anti iritatie