| 761 a întrebat:

Fetelor,voi cu ce va epilati la subrat? Eu ma fac cu lama, dar se vede destul de urat chiar si dupa ce m-am facut.Ma gandeam sa ma fac cu ceara dar am auzit ca doare, e adevarat? Voi cu ce va faceti?

4 răspunsuri:
| Roxana121 a răspuns:

Eu folosesc epilatoru si sunt multimita de rezultat. Dupa epilare, putin e rosa pielea, peste ceva timp trece si e foarte fina, si frumos tongue
Referitor la epilarea cu ceara, nu doare, mergi la saloanele de infrumusetare pentru astfel de procedura. happy

| Ironicnαme a răspuns:

Te doare cu ceară. Dar oricum, lama e mai eficientă și mai sigură. Dacă nu ești mulțumită de lamă, insistă.

| jessikz0r a răspuns:

Eu raman la ideea cu lama.e cel mai ok, de fiecare data cand faci dus dai cu ea si nu cred ca vor fi probleme in urmatoarele zile...cu epilatorul se facea o prietena de-a mea si dupa procedeu statea numai cu mainile sus ca o ustura rau, ma gandesc ca acelasi lucru se intampla si cu ceara. Bafta oricum!

| Roxana121 a răspuns (pentru jessikz0r):

Nu-I ADEVARAT de epilator ce zici.Cine stie ce facea amica ta, daca se epila 1 data in luna, clar ca durea pentru ca firele erau mari. Daca ai grija din timp, si il epilezi cind e mic, nu ai probleme. Plus la asta epilatoru rareste firele de par, iar lama le mareste dublu, cu cit mai des folosesti lama cu atit mai repede creste.