| Stefania a întrebat:

Buna TPU! FUNDITA! Cum sa scap de cosuri? Vreau ceva facute de casa! Nu vreau sa-mi recomandati creme! Ceva cu galbenus de ou sau ce mai sititi! FUNDITA!

6 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Potzi cumpara argila de la farmacie, pe care`l amesteci cu suc de lamaie/lapte/apa minerale sau plata(citeshte prospectul). Dupa cateva zile vei vedea schimbari mari(cel putin mie si matushii mele ne-a folosit tongue )Daca ai coshuri chiar mari si multe ai putea merge la un dermatolog; acesta iti va da un tratament(eu am folosit zynerith si niste pastile si mi-au disparut coshurile aproape completwinking )

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Draga mea te anunţ că aşa nu vei scăpa de coşuri. Cremele cum le spui tu sunt soluţia! Mergi la un dermatolog. Te poţi da tu cu gălbenuş de ou cât vrei pe faţă şi alte n tratamente dar rezultatul va fi 0. Poate nu crezi asta dar în timp vei vedea. Baftă!

| Asdfasdefta a răspuns:

Pai, asta iarna aveam si eu cosuri, si nu aveam niciun fel d crema.Asa ca, am luat o rosie, am taiato si mi-em dat cu ea pe fata(bine inteles, am intrebat-o pe mama daca merge chestia asta).
Cosurile nu mai erau asa de vizibile dupa o perioada de dat cu rosia. Orice leac iti merge, fie crema sau naturist.Secretul este sa nu mai dai cu mana pe la ele si sa nu le mai "zgamai"

| Turquoise a răspuns:

Buna,
Daca ai aloe vera in casa, rupi o frunza si te dai cu ea pe fata(cu partea aceea din care curge un lichid). Eu am incercat si la mine nu a dat niciun rezultat dar stiu persoane la care a mers.

| Anchyy18 a răspuns:

Eu iti recomand ulei de masline. e foarte bun. eu ma dau in fiecare zi pe fata, il las vreo 30 min si dupa il sterg cu un prosop moala fara sa clatesc cu apa pentru ca se duce si nu mai are efect.
per ca ti-am fost de ajutor:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cosurile sunt ceva care trebuie sa se intample. De la yorsyy