| Cxxghvxj2346 a întrebat:

I am new here asa ca o sa incerc sa explic cat mai detaliat ce vreau sa spun.
De cand eram micuta aveam parul un maro deschis-roscatel. Dar nu rosu ca pe cutiile de vopsea.(ca sa va faceti o idee, cautati pe net poze cu persoane cu par ginger).
Mama obisnuia sa aiba parul destul de ginger in tinerete, iar tata a avut parul un saten blondut, insa mama lui este de asemenea o roscata.
Mama si.a pierdut culoarea, la fel si noi copiii. Eu am luat-o spre maroniu-auriu(nu stiu exact cum sa il descriu), iar fratele meu e blond.
Eu si mama avem amble ochii verzi si putini pistrui, mai ales vara, despre care am citit ca se intalnesc des in „gena ginger".
Ceea ce m-a surprins este ca parul meu a inceput sa creasca culoarea pe care am avut-o original. La varfuri e ginger si doar la radacina se mai vede putin un maroniu deschis.
Arat destul de ridicol, ca si cum m-am vopsit si nu prea mi-a iesit chiar daca parul meu nu a fost colorat niciodata.
In mai fac 14 ani, asa ca nu cred ca e din cauza pubertatii.
Este ceva grav?
Vi s-a intamplat vreodata ca parul sa isi schimbe culoarea?
Ar trebui sa merg la doctor?
Dau fundita primului raspuns pentru ca sunt destul de disperata...
Mersi mult de tot pentru orice ajutor!

Răspuns Câştigător
| AndCat26 a răspuns:

Culoarea parului se schimba. Nu ai de ce sa te sperii. Culoarea parului se mai schimba si dupa anotimp.