| GoodDay99 a întrebat:

imi iubesc parul este lung cu volum si este f cret si nu as indrazni niciodata sa il tai si acum vreau sa imi tai varfurile pentru ca este foarte tocit iar eu nu i-am facut niciodata nimic decat i-am taiat varfurile si e cam salbatic crescut nu imi place deloc cum sa in fata si de aceea apelez la voi...ce as putea sa imi fac in fata daca tot ma duc la coafor?

7 răspunsuri:
| ladyMillion a răspuns:

Heyhappypai eu zic ca este mai importanta parerea coafezei decat a noastra:0ea este mai experta decat noi, plus ca ea te va vedea asa cum esti tu si isi va da seama cam ce ar trebui sa-ti faca la par ca sa te avantajeze pe tinehappyAsa se intampla cu varfurile, se despica dupa mai mult timp, de aia e recomandat sa-ti tai varfurile macar la o luna jumate, douahappy(asta ajuta si la cresterea mai rapida a parului)

| happyendings a răspuns:

Fa-ti cararea pe mijloc sau intr-o parte si fileaza-l in parti.winking

| DAC a răspuns:

Eu nu am parul cret, in schimb il am foarte des si cu foarte mult volum, de aceea mereu sta foarte aiurea daca nu bag putin placa in el.
Ce am facut eu: Mi-am facut o carare pe mijloc, l-am filat mult in spate si in parti; imi sta foarte bine, asta ti-as recomanda si tie.Ii spui sa iti ia cat mai putin din lungime si cat mai mult din grosime.
ENjoy!

| dodicuta a răspuns:

Cere-i un sfat coafezei.

| LiliJB a răspuns:

Nimic altceva.

| GoodDay99 explică:

Va multumesc frumos:*:X

| Lovelywords21 a răspuns:

Foloseste un balsam de par, face minuni.
Incearca cel de la Pantenne, sau Dove, sau cel de la Oriflame ( Milk & Honey)
Eu folosesc si Elseve sau Garniere dar sincer, orice balsam face diferenta. Incearca! Nu ai nimic de pierdut... happy