| Zuza_6379 a întrebat:

Buna TPU.imi pute'ti spune si mie cum sa fac sa imi creasca parul mai repede? Tratamente ceva.thinking Am auzit ca daca iti tii parul prins te ajuta.thinking Ma pute'ti ajuta?

Funda; x

Răspuns Câştigător
| dandelion a răspuns:

Stii, serios vorbind, de cînd mă stiu umblu cu părul strîns în majoritatea timpului si nu as spune că după o săptămînă am plete. Însă pot să-ți spun că am încercat tratament cu ulei de ricin. Ți-l aplici pe păr, îl lasi cam 1 oră si apoi îți speli părul ca de obicei. Eu pot să-ți zic din inimă că m-am oprit din cauza lipsei de timp. Însă am o colegă de clasă care afirmă că ajută 100%. Cică mama ei a încercat si merge. Eu pot să-ți spun că în orice caz nu ai nimic de pierut dacă încerci. Si la urma urmei, chiar dacă nu ai rezultatele dorite vei sti că părul ți s-a îmbogățit cu vitamine. Succese!

3 răspunsuri:
| yanageo a răspuns:

Nu parul strans il opreste cum ar veni nu are libertate si mamei mele i-a cazut parul si a urmat un tratament de par : o sticla de ulei de ricin 250ml de ulei de masline si doua fiole de vitamina A.Se amesteca bine si se aplica o data pe saptamana si se doarme cu ea iar dimineata iti speli parul. timp de 5 saptamani
apropo sticla de 0.50
multa bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parul,indiferent daca il tii prins sau nu, creste la fel de repede.Pentru a stimula cresterea lui, maseaza scalpul cu ulei de ricin si lasa-l sa actioneze minimum 30 de minute, dupa care spala-te cu sampon de doua ori(pentru a indeparta uleiul ramas)si clateste bine.Fa lucrul acesta o data sau de doua ori pe saptamana.

| scofield450 a răspuns:

Din cate am auzit pe la fete asa... pentru cresterea genelor e foarte bun uleiul de ricin. Din moment ce tot par e cred ca are acelasi efect.