| intime a întrebat:

Buna TPU.imi puteti spune ce culori de oja se poarta toamna aceasta? As vrea sa va mai rog sa-mi dati niste modele dragute pentru manichiura si pedichiura... FUNDAhappy

Răspuns Câştigător
| HereIAm a răspuns:

Incearca manichiura in apa. E super tare si fiecare unghie arata diferit. Iata cum o poti face:
I. Ce ai nevoie: un bol cu diametru mic sau un pahar, Minim doua culori de oja, preferabil in contrast, un ac sau un betisor ascutit, rabdare.
II. cum procedezi?
umple bolul sau paharul cu apa la o temperatura potrivita, apoi picura cate o picatura de oja ( iti va merge mai bine daca diluezi oja cu acetona ), mai intai o culoare apoi cealalta. Si tot asa. Apoi, joaca-te cu acul si fa modele, miscandu-l prin oja. ATENTIE! daca se formeaza o pojghita, nu o indeparta. Picura oja in continuare, chiar daca nu se imprastie, dar fa modelele din interior spre exterior. Baga unghia in apa, si cu cealalta mana strange oja ramasa la suprafata. Apoi scoate degetul si, cu acetona, indeparteaza surplusul de pe piele. Repeta procedura! Funda?

1 răspuns:
| AlexandraCroft a răspuns:

In primul si in primul rand se poarta FRENCH-UL arata foarte bine pe unghie si este foarte usor de facut, poti vedea poze pe google dand doar un simplu search.
Bineinteles aici depinde si de preferintele tale. Pentru toamna se opteaza pentru culorile ceva mai elegante:negru,gri.,sau lacurile deunghii a; lbastru inchis sau violet.
Eu optez pentru ojele cu influente punk-rock si anume:albastru roial, mov intens, nisipiu.
De exemplu ca tot se apropie scoala ceva mai "office":maro, ciocolata, grena, nude.
Sper ca ti-am putut fii de folos.
Multa Sanatate.