| roxana94 a întrebat:

In urma cu o saptamana am fost la dermatologie. D-na dr. mi-a recomandat niste creme pentru acnee. 2 dintre ele sunt preparate in farmacie, nu se gasesc ca atare in comert(nu stiu exact compozitia, insa daca are importanta o am pe reteta), si o crema brevoxyl. De cand am inceput sa le folosesc cosurile au inceput sa se usuce, insa si pielea mi s-a uscat foarte tare. Am fost multe cojite, ca si cum nu imi este hidratata. Acum nu stiu ce sa fac, pentru ca este destul de inestetic. M-am gandit ca mai astept o saptamana si daca nu gasesc nici o rezolvare sa ma intorc la d-na doctor. Daca a-ti patit asa ceva ce ati facut sau ce imi recomandati? merci anticipat!

3 răspunsuri:
| ORGiGii_1610 a răspuns:

Foloseste ori crema de galbenele ori o crema oarecare hidratanta pentru toate tipurile de ten.
Functioneaza si eu am incercat.
Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand sapunurile naturale "Purificator" si "Castravete" de pe www.efrumuseti.blogspot.com cu mentiunea ca "Purificator" curata, hraneste tenul hidratandu-l si nu il lasa deloc uscat, iar "Castravete" usuca mai tare, avand actiune astringenta. Acesta din urma ti-l recomand daca ai tenul gras tare. Si, din cate am observat eu, este bine daca le alternezi.

Răspuns utilizator avertizat