| SweetChildOAxls a întrebat:

TPU! intrebare pentru fete : cum pot sa epilez mustata acasa, fara sa ramana urme inestetice?

3 răspunsuri:
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Păi cu ceară. Pui puţină la încălzit, chiar într-o lingură, e de ajuns, apoi îţi pui deasupra buzei superioare cu ajutorul beţigaşului primit (sau cu un beţigaş de lemn de la îngheţatele pe băţ), tai nişte şuviţe de hârtie din benzile alea speciale, le pui, apeşi pe ele şi întinzi, să se fixeze ceara de benzi şi tragi. Urmele ca urmele, e normal să apară nişte roşeaţă. Încearcă o cremă cu gălbenele, sau una hidratantă.

| CălinPL a răspuns:

Cu o crema epilatoare.

| FlyingFox a răspuns:

Cu benzi epilatoare pe care le cumperi din magazinele de cosmetice happy